.

.
Istnieją pytania, na które stale poszukujemy odpowiedzi.
Czytając zawarte tu treści poznasz ukryte techniki manipulacji stosowane nie tylko przez reklamodawców, sprzedawców, przywódców politycznych i religijnych ale również przez otaczających cię ludzi. Odkryjesz również ograniczenia własnej percepcji oraz biologiczne predyspozycje do ulegania złudzeniom. Dostrzeżesz przyczyny typowych zachowań i bariery społeczne utrudniające wyjście z tego "matrixu".
Staniesz się obserwatorem mającym wpływ na realizowanie swojego życia a nie wykonawcą planów innych ludzi. Wiedza to uaktywnienie własnych możliwości, poprawa jakości własnego życia, otoczenia, poprawa stanu zdrowia i finansów.
Naszym celem jest skłonić czytelnika do obserwacji otaczającego go świata oraz zachęcić do dalszych poszukiwań.

13 czerwca 2017

Metoda „Samokontroli umysłu” – dostęp do nadzwyczajnej inteligencji.


Twórcą tej metody jest Jose Silva, który już w latach 40-stych zauważył niezwykłą zależność własnej kreatywności, myślenia intuicyjnego, trafności analiz, spostrzeżeń i wniosków od częstotliwości fal mózgowych i rozluźnienia ciała. Metoda ta opiera się na silnych podstawach naukowych – badaniach częstotliwości fal mózgowych, które generują różne stany świadomości.  Głównym obszarem zainteresowania Silvy były fale mózgowe o częstotliwości od 8 do 13 Hz, zwane falami alfa.

Fale alfa pojawiają się w sposób naturalny tuż przed zaśnięciem oraz zaraz po przebudzeniu, gdy nasze ciało jest w stanie całkowitego rozluźnienia. Jest to stan przejściowy i nie trwa długo.  Silvę zainteresowały jednak badania niezwykłego wpływu przebywania w tym stanie na redukcję stresu, przyswajanie wiedzy, percepcję. Jako samouk rozpoczął własne wewnętrzne badania ludzkiej psychiki i umysłu, których rezultatem było stworzenie swojej autorskiej metody zwanej „samokontrolą umysłu”.

Metoda opiera się na wypracowaniu technik oddechowych i myślowych, które pozwalają szybko świadomie wprowadzić ciało w stan relaksu a tym samym zwiększyć występowanie fal mózgowych alfa. Dzięki spowolnieniu fal mózgowych aktywujemy prawą półkulę mózgową, która jest ośrodkiem myślenia kreatywnego i abstrakcyjnego. Lewa półkula odpowiada za myślenie logiczne, analityczne i na jej pracy opiera się większość procesów myślowych, gdy piszemy, liczymy, słuchamy. Dostęp do procesów wywoływanych w prawej półkuli jest zdaniem Silvy czerpaniem z niewyobrażalnej doskonałości źródła wszelkiej wiedzy i inteligencji.

Co nam to daje? Jak już wspomniałam mamy dostęp do nadzwyczajnej inteligencji, która nas przenika a my przenikamy ją, wpływa na ukształtowanie naszego zewnętrznego świata w doskonałej idealnej formie czyniąc nas zdrowymi, szczęśliwymi ludźmi. I choć brzmi to jak przesłanie buddyjskiego mnicha, dalsze badania nad tą metodą potwierdzają jej skuteczność w leczeniu wielu chorób zwłaszcza uzależnień. Przebywanie  w stanie relaksu powoduje, że podejmujemy spokojne wyważone decyzje, obieramy  kierunki, które są dla nas optymalne.

Metody „samokontroli umysłu” można nauczyć się na kursach, które są dostępne również w Polsce. Na rynku jest również wiele książek, które pozwalają przejść kurs samodzielnie. Nauka wymaga systematyczności i akceptacji takiego sposobu pozyskiwania i porządkowania wiedzy - to znaczy ze „źródła” nas samych – a nie przekazów medialnych czy innych ludzi.

Bibliografia:
„Pomóż sobie metodą Silvy” Jose Silva, Robert Stone

Zobacz inne artykuły

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz