.

.
Istnieją pytania, na które stale poszukujemy odpowiedzi.
Czytając zawarte tu treści poznasz ukryte techniki manipulacji stosowane nie tylko przez reklamodawców, sprzedawców, przywódców politycznych i religijnych ale również przez otaczających cię ludzi. Odkryjesz również ograniczenia własnej percepcji oraz biologiczne predyspozycje do ulegania złudzeniom. Dostrzeżesz przyczyny typowych zachowań i bariery społeczne utrudniające wyjście z tego "matrixu".
Staniesz się obserwatorem mającym wpływ na realizowanie swojego życia a nie wykonawcą planów innych ludzi. Wiedza to uaktywnienie własnych możliwości, poprawa jakości własnego życia, otoczenia, poprawa stanu zdrowia i finansów.
Naszym celem jest skłonić czytelnika do obserwacji otaczającego go świata oraz zachęcić do dalszych poszukiwań.

14 czerwca 2017

Naśladowanie ruchów kluczem do porozumienia?

Być może wybierasz się do szefa na rozmowę o podwyżce. Zamierzasz negocjować zakup nieruchomości? Albo liczysz, że wreszcie poderwiesz dziewczynę, którą codziennie widzisz w pobliskiej kafejce?

Masz do dyspozycji jedną z technik NLP, dzięki której większość ludzi, nawiązując ze sobą kontakt, nieświadomie wchodzi w stan bliskiego porozumienia. Wystarczy naśladować ruchy swojego rozmówcy. Trzeba to jednak robić bardzo delikatnie i subtelnie. Jeśli twój rozmówca się zorientuje, poczuje dyskomfort a w skrajnym wypadku się zdenerwuje i skutek będzie odwrotny do zamierzonego.

Na początek usiąść w podobnej pozycji do swojego rozmówcy.  Bądź lustrzanym odbiciem. Nie siadaj jednak na przeciwko, łatwiej ci będzie zamaskować twoje intencje. Gdy się uśmiecha, uśmiechnij się i ty, gdy spojrzy w okno, również tam spójrz. Wykonuj ruchy w sposób naturalny i z sympatią.  Dzięki temu łatwiej osiągniesz oczekiwane porozumienie. W psychologii  tłumaczone jest to zjawisko pragnieniem podtrzymania więzi, które ma każdy człowiek. Nie lubimy samotności, lubimy żyć w grupach, przynależeć do różnych społeczności, z którymi nieustannie budujemy relacje.


Technika działa również wobec obcych, którzy nieświadomie zaczynają wierzyć, że jesteś im osobą na tyle bliską, że chętnie podejmą nawiązaną rozmowę. W kawiarni usiądź tak, żeby osoba, której nie znasz a jesteś nią zainteresowany cię widziała i zacznij subtelnie naśladować jej ruchy. Kiedy ona sięga po filiżankę kawy, sięgnij i ty. Kiedy ponosi rękę, żeby zawołać kelnera, również delikatnie podnieś. Po pewnym czasie możesz sprawdzić skuteczność twojej pracy i wykonać określony ruch. Jeżeli osoba już jest z Tobą zsynchronizowana, wykona ruch podobny. To znak, że możesz działać i zaproponować poznanie się. A może nawet sama podejdzie wyczuwając w tobie bratnią duszę.

Znając tę technikę, szybciej sam się zorientujesz, gdy ktoś próbuje na Ciebie wpłynąć. Możesz wówczas potraktować to zachowanie jako dobrą zabawę, bo budowanie pozytywnych relacji jest naszą naturalną potrzebą.


Zobacz inne artykuły

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz