.

.
Istnieją pytania, na które stale poszukujemy odpowiedzi.
Czytając zawarte tu treści poznasz ukryte techniki manipulacji stosowane nie tylko przez reklamodawców, sprzedawców, przywódców politycznych i religijnych ale również przez otaczających cię ludzi. Odkryjesz również ograniczenia własnej percepcji oraz biologiczne predyspozycje do ulegania złudzeniom. Dostrzeżesz przyczyny typowych zachowań i bariery społeczne utrudniające wyjście z tego "matrixu".
Staniesz się obserwatorem mającym wpływ na realizowanie swojego życia a nie wykonawcą planów innych ludzi. Wiedza to uaktywnienie własnych możliwości, poprawa jakości własnego życia, otoczenia, poprawa stanu zdrowia i finansów.
Naszym celem jest skłonić czytelnika do obserwacji otaczającego go świata oraz zachęcić do dalszych poszukiwań.

20 czerwca 2017

Zakotwicz się w radości

Zdarzyło ci się usłyszeć znaną piosenkę, która natychmiast przywołała konkretne wspomnienie? Czy zauważasz zmianę samopoczucia, gdy spoglądasz na fotografię ukochanej osoby lub  zdjęcie z cudownych wakacji? Zachowanie lub emocja, które wywołane zostają na skutek przywołanego określoną rzeczą, dźwiękiem czy nawet kolorem wspomnienia, określane są mianem kotwicy.

Kotwice powstają przez częste powtarzanie danej czynności, zdania, muzyki połączonej z konkretnym działaniem. Mogą również powstać spontanicznie na skutek traumatycznego przeżycia i wywołanej nim emocji. Np. pisk opon może już zawsze wywoływać nagłe przerażenie, ponieważ  kojarzyć się będzie z przeżytym wypadkiem samochodowym.

W taki sposób oddziałują na nas reklamy.  Powiedzmy, oglądasz reklamę lodów i  słyszysz znaną piosenkę, do której podstawiono inny tekst. A potem oryginał słyszysz w radiu, jadąc samochodem. Czy robiąc po drodze zakupy, nie masz w koszyku lodów tej właśnie firmy? Dana melodia, jeśli jest już dobrze zakotwiczona, z pewnością wywoła ochotę na lody. Najlepiej firmy X.  

Poznając tę technikę możemy lepiej obserwować nasze zachowania i potrzeby. Nie ulegniemy tak szybko niechcianemu programowaniu.

Kotwicę wykorzystujmy za to do celów, które są dla nas korzystne. Gdy odniesiony sukces wywoła uczucie euforii wykonaj określony gest (np. zapleć dwa palce na dłoni). Rób to za każdym razem, gdy jesteś szczęśliwy i pełen entuzjazmu. Wykorzystasz to w chwilach, gdy nie jest ci raczej do śmiechu, często bez powodu. Spleć wówczas palce a zakotwiczone uczucie radości ujawni się.Zobacz inne artykuły

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz