.

.
Istnieją pytania, na które stale poszukujemy odpowiedzi.
Czytając zawarte tu treści poznasz ukryte techniki manipulacji stosowane nie tylko przez reklamodawców, sprzedawców, przywódców politycznych i religijnych ale również przez otaczających cię ludzi. Odkryjesz również ograniczenia własnej percepcji oraz biologiczne predyspozycje do ulegania złudzeniom. Dostrzeżesz przyczyny typowych zachowań i bariery społeczne utrudniające wyjście z tego "matrixu".
Staniesz się obserwatorem mającym wpływ na realizowanie swojego życia a nie wykonawcą planów innych ludzi. Wiedza to uaktywnienie własnych możliwości, poprawa jakości własnego życia, otoczenia, poprawa stanu zdrowia i finansów.
Naszym celem jest skłonić czytelnika do obserwacji otaczającego go świata oraz zachęcić do dalszych poszukiwań.

9 listopada 2017

Czy można wpłynąć na zmianę zachowania – kontrola umysłu.


Podczas zimnej wojny agencje szpiegowskie prześcigały się w badaniach na temat kontroli umysłu. Czym jest? 

Kontrola umysłu jest zmianą świadomości ludzi w taki sposób, aby nie zdawali sobie z tego sprawy. Potocznie nazywana „praniem mózgu”. Doskonałym narzędziem stosowanym w tym celu była hipnoza. 


Dziś również istnieje wiele teorii szpiegowskich, mówiących o stosowaniu zbiorowej manipulacji umysłów całych społeczeństw w celu ich kontroli. Służą do tego media, doktryny religijne, odpowiednia propaganda, wyrabianie nawyków lękowych, potęgowanie stresu przez karmienie naszych mózgów falami o niskiej częstotliwości jak telefony komórkowe czy muzyka o zmienionej niezgodnej z rytmem natury częstotliwości strojenia.  Nie będę się o tym rozpisywać, gdyż nie jest to temat bezpieczny. Warto jednak mieć świadomość tego, że hipnoza stosowana jest nie tylko w celach leczniczych i otwierających dostęp do nadzwyczajnego własnego potencjału. 


Badania nad tym odmiennym stanem świadomości zmierzają niestety równolegle w bardzo niebezpiecznym dla ludzkości kierunku. Podobno w latach 50-tych CIA badała, czy za pomocą hipnozy i narkotyków można zmusić ludzi do szpiegowania, sabotażu a nawet morderstwa. Hipnoza zamienia ludzi w roboty wykonujące misje zaszczepione w ich podświadomości. Na określony sygnał ludzie ci są w stanie wykonać działania, których w normalnym stanie świadomości nigdy by nie wykonali. Czy jest to możliwe? 

Ciekawy eksperyment przeprowadził jeden z najlepszych światowych mentalistów Keith Barry. Obejrzyj firm i sam oceń.

Polub nas na FacebookCYKL ARTYKUŁÓW O HIPNOZIE 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz