.

.
Istnieją pytania, na które stale poszukujemy odpowiedzi.
Czytając zawarte tu treści poznasz ukryte techniki manipulacji stosowane nie tylko przez reklamodawców, sprzedawców, przywódców politycznych i religijnych ale również przez otaczających cię ludzi. Odkryjesz również ograniczenia własnej percepcji oraz biologiczne predyspozycje do ulegania złudzeniom. Dostrzeżesz przyczyny typowych zachowań i bariery społeczne utrudniające wyjście z tego "matrixu".
Staniesz się obserwatorem mającym wpływ na realizowanie swojego życia a nie wykonawcą planów innych ludzi. Wiedza to uaktywnienie własnych możliwości, poprawa jakości własnego życia, otoczenia, poprawa stanu zdrowia i finansów.
Naszym celem jest skłonić czytelnika do obserwacji otaczającego go świata oraz zachęcić do dalszych poszukiwań.

5 stycznia 2018

Wiedza to władza – jak kontrolować podświadome impulsy podczas zakupów


Jeśli podczas robienia zakupów wydajesz więcej pieniędzy niż zamierzasz musisz wiedzieć, że poddawana jesteś manipulacji. 

Sprzedawcy to dobrzy psychologowie. Doskonale znają nasze psychiczne skłonności, które sprzyjają robieniu większych zakupów niż planowane. Nie rób sobie wyrzutów z tego powodu, gdyż często nie ty jesteś temu winna. Zwykle działasz nieświadomie. 

Można jednak nauczyć się nie ulegać manipulacji. Wiedza to władza. Umiejętność samokontroli to ciebie uczyni zwycięzcą. 

Oto kilka trików stosowanych przez sprzedawców, które warto znać: 

Dotyk 
Prawdopodobieństwo zakupu zwiększa się znacznie, jeśli towar dotkniecie. Dotyk zwiększa nasze pragnienie posiadania. Dlaczego tak się dzieje? Otóż winny jest nas mózg. Trzymanie daje sygnał do mózgu – to jest moje. Wpływ dotyku na decyzje zakupowe jest nieprawdopodobny. 

Ciepło 
Część mózgu zwana wyspą łączy nasze doznania fizyczne z doznaniami emocjonalnymi. Dotykanie czegoś ciepłego wzmaga nasze poczucie bezpieczeństwa. Darmowa kawa u sprzedawcy?  Jesteś już w jego rękach. Ciepło zwiększa poczucie zaufania a co za tym idzie prawdopodobieństwo zakupu. 


Miękkość 
Miękkie, wygodne krzesło powoduje, że stajemy się bardziej zrelaksowani i podatni na perswazję. Jeśli chcesz być twardym negocjatorem wybierz na spotkaniu, twarde i niewygodne krzesło. 

Ciężkość 
Przedmioty cięższe wydają się być wykonane lepiej a co za tym idzie, skłonni jesteśmy zapłacić wyższą cenę. Producenci samochodów tak konstruują drzwi, aby dźwięk wydawany podczas ich zamykania sugerował, że są one ciężkie i masywne. Wybierając np. aparat fotograficzny, podświadomie oceniasz jakość sugerując się wagą, choć posiadanie lekkiego sprzętu z pewnością byłoby praktyczniejsze.

Możesz to również wykorzystać do własnych celów. Wydrukowanie CV lub wszelkich wniosków na grubym papierze spowoduje, że pracodawca oceni cię jako osobę mądrą i wartą zatrudnienia. 

Nie masz pełnego wpływu na podejmowane codziennie decyzje zakupowe. Jak każdy zdrowy człowiek ulegasz manipulacji. Jednak zapamiętaj! Wiedza to władza. Im bardziej świadome decyzje, tym większa satysfakcja. 

Artykuł powstał na bazie programu popularnonaukowego „How 2 Win”Polub nas na Facebook
Podobne:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz