.

.
Istnieją pytania, na które stale poszukujemy odpowiedzi.
Czytając zawarte tu treści poznasz ukryte techniki manipulacji stosowane nie tylko przez reklamodawców, sprzedawców, przywódców politycznych i religijnych ale również przez otaczających cię ludzi. Odkryjesz również ograniczenia własnej percepcji oraz biologiczne predyspozycje do ulegania złudzeniom. Dostrzeżesz przyczyny typowych zachowań i bariery społeczne utrudniające wyjście z tego "matrixu".
Staniesz się obserwatorem mającym wpływ na realizowanie swojego życia a nie wykonawcą planów innych ludzi. Wiedza to uaktywnienie własnych możliwości, poprawa jakości własnego życia, otoczenia, poprawa stanu zdrowia i finansów.
Naszym celem jest skłonić czytelnika do obserwacji otaczającego go świata oraz zachęcić do dalszych poszukiwań.

10 marca 2018

Bogaty albo biedny – życiowy przypadek czy prawo przyciągania?


Definicję prawa przyciągania sformułowali zwolennicy fizyki kwantowej - współczesnej dziedziny nauki,
która w systemie edukacyjnym funkcjonuje bardziej jako paradygmat niż zbiór konkretnych zasad mających realny wpływ na funkcjonowanie otaczającego nas świata. Warto jednak ją poznać. W skrócie można powiedzieć, że prawo przyciągania opiera się na przekonaniu, że wszechświat kreuje dla nas i daje nam to, wokół czego koncentrują się nasze myśli.

Opierając się na tej definicji można również wyjaśnić, dlaczego niektórzy ludzie w sposób naturalny dochodzą do bogactwa, natomiast inni ledwo wiążą koniec z końcem. 

Jak już pisałam w innych artykułach nasze myśli tworzą nasze postawy i przekonania. To, do czego dążymy i co w rezultacie osiągamy niekoniecznie wynika z samego wykształcenia, inteligencji, umiejętności, wyczucia czasu, nawyków zawodowych, kontaktów czy ogólnie pojętego szczęścia. Przede wszystkim istotny jest nasz indywidualny schemat pieniędzy i sukcesu, który przyciąga lub odpycha dobrobyt. 

To, czy to właśnie sukces jest twoim naturalnym elementem życia czy raczej dominują różnego rodzaju trudności finansowe wynika z twojego nastawienia, które ma swoje początki w dzieciństwie. Zdanie na temat bogactwa mamy wyryte w podświadomości na skutek wzorców otrzymanych od naszych rodziców. 

Co słyszałeś na temat pieniędzy, bogactwa i ludzi bogatych, gdy byłeś dzieckiem? Czy zetknąłeś się ze stwierdzeniami typu „bogaci to przestępcy, pieniądze trzeba oszczędzać na czarną godzinę, trzeba ciężko pracować, bo pieniądze nie rosną na drzewach”? Czy pieniądze były w twoim domu źródłem szczęścia czy raczej wiecznych kłótni? 

Będąc dziećmi uczymy się wszystkiego poprzez modelowanie. Urzeczywistniamy potem w naszych życiach podobne schematy również finansowe, często nie zdając sobie z tego sprawy, dlaczego tak a nie inaczej myślimy i coś robimy. 

Dobrym przykładem obrazującym jak to działa, jest pewna anegdota o kobiecie, która gotując szynkę na kolację, odcina jej oba końce. Zdziwiony mąż pyta, dlaczego to robi. „Tak moja mama gotowała szynkę”, mówi żona. Akurat tego dnia jej mam miała przyjść na kolację. Więc pytają ją, dlaczego odcinała oba końce szynki. „Tak moja mam gotowała szynkę” odpowiada mama. Dzwonią zatem do babci i pytają ją, dlaczego odcinała końce szynki. A babcia na to” Bo rondel był za mały” 

Sęk w tym, że podobnie rzecz ma się w kontekście pieniędzy. Nasze poglądy i sposób postępowania z pieniędzmi opierają się na poglądach jednego z rodziców lub ich obojga. 

Jeśli już to zauważasz, to wyobraź sobie sytuację, w której rodzice na każdym kroku podkreślają radość z każdej wydanej złotówki dziękując całemu światu, że stać ich na wszystko, czego zapragną. Stać ich na pomoc ubogim więc część dochodów przeznaczają na cele charytatywne wykazując się bezinteresowną troską o  innych. A dzieciom codziennie powtarzają, że maja w sobie wszystko, co konieczne, aby osiągnąć sukces i tylko od nich zależy, jak przeżyją własne życie: czy w radości i szczęściu czy ciągłym zamartwianiu się. 

A jak jest z tobą? Czy masz umysł milionera czy raczej martwisz się o finansowe jutro? Boisz się utraty pracy i odkładasz pieniądze na czarną godzinę? Nie ma nic złego w odkładaniu pieniędzy, jednak niezwykle istotna jest intencja. Jeśli odkładasz na czarną godzinę, pewnie taka kiedyś nadejdzie. Odkładaj zatem na szczęśliwą inwestycję, dzięki, której pomnożysz swój majątek. Zmiana nastawienia, może mieć niezwykłą moc kreującą twoją przyszłość finansową. 

Zgodnie z prawem przyciągania to, na czym się koncentrujesz, decyduje o tym, co znajdujesz w życiu. Koncentrujesz się na okazjach znajdujesz okazje, koncentrujesz się na przeszkodach znajdujesz przeszkody. 

Jeśli dziś jesteś już świadomy swego negatywnego myślenia i nastawienia do bogactwa i nie wiesz, jak to zmienić, rada jest prosta. Nie narzekaj!. Będzie ci ciężko ale zacznij świadomie przez 7 dni nie narzekać. Jak tylko przyjdzie ci do głowy, żeby na coś ponarzekać, przygotuj sobie serię myśli zastępczych, które natychmiast wdrażaj odsuwając tym samym marudzenie na bok. . Chociażby to, że jesteś dziś silny i masz moc, aby powstrzymać negatywne myśli. Posłuchaj ptaków, włącz ulubiona muzykę. Podziękuj za zdrowie, pracę, posiadanie samochodu czy cokolwiek innego,. Na pewno takich rzeczy jest mnóstwo, za które możesz już dziś podziękować. 

7 dni. Zobaczysz jak zmieni się energia wokół ciebie. Obserwuj teraz i ciesz się nowymi możliwościami, bo z pewnością zaczną się wyłaniać. 

Podsumowanie.
1. Bogaty albo biedny to tylko różnice mentalne a nie wyrok.
2. Twoje przekonania działają jak magnes, przyciągają sytuacje życiowe, które do nich pasują. 
3.  Zawsze możesz zmienić swoje przekonania. 

Inspiracją do napisania artykułu była książka pt. "Bogaty albo biedny – po prostu różni mentalnie” T.Harva Ekera
Polub nas na Facebook
Zobacz inne artykuły

1 komentarz:

 1. Prawo koncentracji, mówi, że wszystko, na czym się koncentrujesz,
  rozwija się. Im więcej o czymś myślisz, tym bardziej myśl ta staje się częścią Twojej rzeczywistości.
  Prawo to wyjaśnia większość sukcesów i większość porażek. Szczęśliwi ludzie to ci, którzy
  wykształcili u siebie zdolność koncentrowania się na jednej rzeczy i trwania w tej koncentracji
  aż osiągną cel. Zmuszają się do tego, by myśleć i mówić o tym, czego chcą, unikając myślenia o
  tym, czego nie chcą. Nieustannie skupiają się na tym, co jest dla nich naprawdę ważne. Myślą o
  swoich planach na przyszłość i odrzucają myślenie o lękach i wątpliwościach. W wyniku tego
  osiągają niezwykłe rzeczy, podczas gdy przeciętna osoba żyje jedynie z dnia na dzień

  OdpowiedzUsuń