.

.
Istnieją pytania, na które stale poszukujemy odpowiedzi.
Czytając zawarte tu treści poznasz ukryte techniki manipulacji stosowane nie tylko przez reklamodawców, sprzedawców, przywódców politycznych i religijnych ale również przez otaczających cię ludzi. Odkryjesz również ograniczenia własnej percepcji oraz biologiczne predyspozycje do ulegania złudzeniom. Dostrzeżesz przyczyny typowych zachowań i bariery społeczne utrudniające wyjście z tego "matrixu".
Staniesz się obserwatorem mającym wpływ na realizowanie swojego życia a nie wykonawcą planów innych ludzi. Wiedza to uaktywnienie własnych możliwości, poprawa jakości własnego życia, otoczenia, poprawa stanu zdrowia i finansów.
Naszym celem jest skłonić czytelnika do obserwacji otaczającego go świata oraz zachęcić do dalszych poszukiwań.

15 marca 2018

Koniec wolności filmów na YouTube.


Filmy publikowane na YouTube na temat tzw. teorii spiskowych będą wkrótce pod kontrolą moderatorów. Korekta prezentowanych w filmach treści będzie oparta na sugestiach z publikacji Wikipedii. 

We wtorek, dyrektor generalna YouTube, Susan Wojcicki, ogłosiła, że firma YouTube będąca spółką córką Google ma nową strategię radzenia sobie z teoriami spiskowymi na jej platformie streemingowej. Przy filmach, które poruszają tematykę spiskowej teorii dziejów, jak np. życie w świecie zmanipulowanym przez bliżej nieokreślone grupy rządzące, pojawiać się będzie odpowiedni link do Wikipedii opisującej poruszany temat. 


Podobnie mogą być kwalifikowane filmy o alternatywnych metodach leczenia, niezidentyfikowanych obiektach latających lub innych nietypowych zjawiskach.

Mimo, że treści w Wikipedii redagowane są przez wolontariuszy a slogan Wikipedii brzmi: „Wolna encyklopedia, którą każdy może redagować”. trudno zgodzić się z faktem, że Wikipedia wie wszystko. Przyzwyczailiśmy się do szukania informacji na temat alternatywnych (w stosunku do mediów publicznych) punktów widzenia właśnie w internecie ale jak się okazuje nowa polityka YouTube nie może zagwarantować wolności słowa i poglądów sugerując inne definicje według niej „poprawne”. 

Co dziwne sama Wikipedia nic nie wiedziała do momentu opublikowania tej nowiny przez YouTube, że staje się wyrocznią w stosunku do kontrowersyjnych treści YouTuba. 

Piszemy o tym ze względu na to, że naszym zdaniem podsuwanie widzowi innych poglądów w stosunku do tych publikowanych w filmach jest gorszą formą manipulacji niż same treści kontrowersyjnych filmów. Warto przy tym zauważyć, że filmy o tematyce alternatywnej dość dobrze się pozycjonują w wyszukiwarce google, co oznacza znaczne zainteresowanie internautów i poszukiwanie przez nich informacji innych niż oficjalne. Jakie efekty przyniosą kolejne ograniczenia wolności słowa czas pokaże. 

Źródło: https://gizmodo.com/wikipedia-had-no-idea-youtube-was-going-to-use-it-to-fa-1823772883


Zobacz inne artykuły

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza