.

.
Istnieją pytania, na które stale poszukujemy odpowiedzi.
Czytając zawarte tu treści poznasz ukryte techniki manipulacji stosowane nie tylko przez reklamodawców, sprzedawców, przywódców politycznych i religijnych ale również przez otaczających cię ludzi. Odkryjesz również ograniczenia własnej percepcji oraz biologiczne predyspozycje do ulegania złudzeniom. Dostrzeżesz przyczyny typowych zachowań i bariery społeczne utrudniające wyjście z tego "matrixu".
Staniesz się obserwatorem mającym wpływ na realizowanie swojego życia a nie wykonawcą planów innych ludzi. Wiedza to uaktywnienie własnych możliwości, poprawa jakości własnego życia, otoczenia, poprawa stanu zdrowia i finansów.
Naszym celem jest skłonić czytelnika do obserwacji otaczającego go świata oraz zachęcić do dalszych poszukiwań.

1 marca 2018

Umysł to praca mózgu - neurobiologia w poszukiwaniu twojej drogi do zdrowia


O tym, że myśli wpływają na naszą rzeczywistość, czytał chyba już każdy poszukiwacz sensu własnego istnienia. Sposób myślenia definiuje indywidualne decyzje. 

Wiele systemów filozoficznych nawiązuje do definicji przyczyny i skutku jako nieodłącznych elementów życia. Przywoływany jest termin karmy, czyli czegoś co wraca jako skutek dokonywanych w życiu wyborów i podejmowanych działań. W ten sposób tłumaczymy sobie często dotykające nas bolesne i ciężkie choroby. 

Tymczasem w świetle współczesnych badań zrozumienie tych zależności wydaje się być ściśle związane z chemicznym funkcjonowaniem ludzkiego organizmu a biomechanika wpływu myśli na fizjologię naszych ciał jest dość łatwo wytłumaczalna. 

Ludzki mózg składa się w 75 % z wody i zawiera ok. 100 miliardów komórek nerwowych (neuronów) komunikujących się nawzajem za pomocą impulsów elektrycznych. Każda myśl tworzy odpowiednią strukturę połączeń tych komórek. Im częściej daną myśl powtarzamy, tym silniejsze jest połączenie. Uczenie się nowych rzeczy jest tworzeniem nowych połączeń, a pamiętanie ich to utrzymywanie neuronów w stanie łączności. 

Zachodzące w mózgu zmiany produkują mieszkankę zróżnicowanych substancji chemicznych zwanych neuroprzekaźnikami (jak serotonina, dopamina czy acetylocholina). Gdy pojawia się myśl związki te pomagają przewodzić impulsy elektryczne pomiędzy komórkami nerwowymi w mózgu. Im częściej ta sama myśl jest powtarzana tym silniejsze tworzy się połączenie. 

W tym czasie wewnątrz komórki nerwowej tworzy się dodatkowa substancja chemiczna (proteina), która przenika jądro komórkowe, gdzie trafia do DNA. Proteina uruchamia kilka genów. Wybór genów zależy od składu chemicznego wyprodukowanej proteiny. Zadaniem genów jest tworzenie nowych protein, które odpowiedzialne są za utrzymanie zarówno struktur jak i funkcji organizmu. Za każdym razem, gdy tworzysz nową myśl, zmieniasz się pod względem neurologicznym, chemicznym i genetycznym. Możesz stworzyć tysiące nowych połączeń w zaledwie kilka sekund, czytając powieść, myśląc inaczej i zdobywając świeże doświadczenia. Oznacza to też, że samą myślą możesz samodzielnie uruchomić nowe geny. Dzieje się to za pomocą twojego umysłu: umysł przewyższa materię. 

Ten pobieżnie opisany proces ujawnia wpływ myśli na fizjologię ciała i ogólne samopoczucie. Pokazuje, jak twoja edukacja, świadomość żywieniowa, inteligencja emocjonalna i wiara wpływa na twoje zdrowie. 

Jeśli wierzysz w swoje predyspozycje genetyczne do pewnych chorób, twój mózg zadziała jak lampa alladyna „twoje życzenie jest dla mnie rozkazem”. Jeśli zaczynasz się czegoś obawiać i często o tym myślisz, analizujesz różne możliwe scenariusze, istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo ze wywołasz w końcu skutek, którego się boisz. 

Jeśli twoje myśli, wybory, zachowania, doświadczenia i stany emocjonalne pozostają takie same przez lata twój mózg wpisuje się w ograniczony wzorzec i aktywuje ciągle te same związki chemiczne i geny, aby podtrzymać obraz fizyczny twojego ciała zgodny z wyrytym w mózgu wzorcem. 

Dobra wiadomość: jeśli nie jesteś zadowolony z obecnego stanu zdrowia i samopoczucia – możesz to zmienić, zmieniając sposób myślenia. Mózg ma niezwykłą właściwość – neuroplastyczności. Zmieniając i powtarzając inne myśli mózg będzie tworzył nowe struktury. Niestety nie jest to łatwe. 

Gdy przestajemy myśleć według tego samego schematu, do którego przywykliśmy, od razu czujemy się niekomfortowo. Nowe myśli i nowe samopoczucie nie sprawia wrażenia „normalnego”, odnosimy wrażenie, że przestajemy być sobą. 

Możesz jednak dobrze przemyśleć, jakim człowiekiem chcesz być, jaki jest twój satysfakcjonujący stan zdrowia, wygląd i osobowość i stworzyć nowe myśli, prowadzące do zmian. 

Możesz w każdej chwili wyjść poza utarte wzorce i schematy, poza własną strefę komfortu i przekroczyć tę rzekę zmian. 

Przekroczenie rzeki zmian wymaga pozostawienia znanego i przewidywalnego „ja” przywiązanego do tych samych myśli, tych samych wyborów, zachowań i tych samych uczuć i wkroczyć w nieznane.  Dysponujesz narzędziem o gigantycznej mocy. Są nim twoje emocje. Emocje dominujące w twoim życiu określają jego jakość. Na emocje wpływasz myślami. Jeśli kontrola myśli i tworzenie nowych pozytywnych wzorców emocjonalnych jest dla ciebie zbyt trudne, zacznij od codziennego dziękowania za wszystko, co jest dobre w twoim życiu. 

Masz moc, żeby przełamać złe nawyki.  Jest nią siła wdzięczności. 

Poczuj wdzięczność za coś, co jeszcze się nie wydarzyło, a czego pragniesz. Wdzięczność jest jedną z najsilniejszych emocji, wzmacniających twój poziom sugestywności. Uczy twoje ciało, by pod względem emocjonalnym uwierzyło, że zdarzenie, za które jesteś wdzięczny już miało miejsce, ponieważ z reguły dziękujemy po tym, jak wydarzyło się to, czego pragnęliśmy 

Jeśli wyzwolisz w sobie uczucie wdzięczności przed konkretnym zdarzeniem, twoje ciało (jak i nieświadomy umysł) zacznie wierzyć, że to wydarzenie już miało miejsce. Tak więc wdzięczność jest nieodłącznym elementem otrzymywania czegoś dobrego.  
Artykuł zawiera wybrane fragmenty książki „Efekt placebo” dra Joe Dispenza 

 Polub nas na FacebookZobacz inne artykuły

5 komentarzy:

 1. jeszcze polecam transerfing rzeczywistości. vadim zeland. jest też na pdf

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny blog w pełni zgadzam się z tym, że to my kontrolujemy nasze życie i nasz mózg.Dlatego zrezygnowałam z leków i jedyne co teraz biorę to Laminina z laminia-opinie.pl. Czuję się w końcu wolna, a mój umysl nie jest otumaniony przez leki, które wcześniej brałam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Szybka Gotówka - https://redirect.qxa.pl/YxNh9 - Uzyskaj Szybką Pożyczkę

  OdpowiedzUsuń
 4. 49 year old VP Accounting Abdul Cameli, hailing from Leduc enjoys watching movies like "Resident, The" and Playing musical instruments. Took a trip to Historic Centre of Salvador de Bahia and drives a Ferrari 512S. wyjasnienie

  OdpowiedzUsuń