.

.
Istnieją pytania, na które stale poszukujemy odpowiedzi.
Czytając zawarte tu treści poznasz ukryte techniki manipulacji stosowane nie tylko przez reklamodawców, sprzedawców, przywódców politycznych i religijnych ale również przez otaczających cię ludzi. Odkryjesz również ograniczenia własnej percepcji oraz biologiczne predyspozycje do ulegania złudzeniom. Dostrzeżesz przyczyny typowych zachowań i bariery społeczne utrudniające wyjście z tego "matrixu".
Staniesz się obserwatorem mającym wpływ na realizowanie swojego życia a nie wykonawcą planów innych ludzi. Wiedza to uaktywnienie własnych możliwości, poprawa jakości własnego życia, otoczenia, poprawa stanu zdrowia i finansów.
Naszym celem jest skłonić czytelnika do obserwacji otaczającego go świata oraz zachęcić do dalszych poszukiwań.

17 lipca 2018

I Ty możesz być iluzjonistą-jasnowidzem


„Czytanie w myślach” to, jak wiemy, podstawowa umiejętność każdego iluzjonisty. Jak to się robi? 

Obejrzyj film:W tym wypadku cała tajemnica tkwi w wykorzystaniu „ułomności” naszego mózgu. Patrząc na karty na pierwszych planszach widzisz figury karciane w różnych karcianych kolorach. Nie zapamiętujesz ich, ponieważ pada polecenie „zapamiętaj jedną – wybraną”. 

To dla Twojego leniwego z natury mózgu jest sygnał, że nie musi się wysilać. Widzi i pamięta tylko wybraną kartę. 

 Idziemy dalej. Następne plansze to budowanie napięcia, trochę magii i oczekiwania, co będzie. Twój mózg się relaksuje. Pojawia się ostatnia plansza, na której brakuje jednej karty. Oczywiście jest to karta, którą wybrałeś. 

A teraz wytęż umysł i przyjrzyj się figurom. Nie ma ani jednej karty z początkowych plansz. Więc której byś nie wybrał, sztuczka udaje się za każdym razem. Dla Twojego mózgu to wszystko jedno, czy w tle widział przed chwilą damę kier, czy króla kier. Figura to figura. A w talii kart jest ich wystarczająco dużo, żeby zamieszać Ci w głowie :) 

 Obejrzyj film o tym, jak robią to mistrzowie:
Przeczytaj też:
Złudzenia optyczne – kiedy mózg płata nam figle1 komentarz: