.

.
Istnieją pytania, na które stale poszukujemy odpowiedzi.
Czytając zawarte tu treści poznasz ukryte techniki manipulacji stosowane nie tylko przez reklamodawców, sprzedawców, przywódców politycznych i religijnych ale również przez otaczających cię ludzi. Odkryjesz również ograniczenia własnej percepcji oraz biologiczne predyspozycje do ulegania złudzeniom. Dostrzeżesz przyczyny typowych zachowań i bariery społeczne utrudniające wyjście z tego "matrixu".
Staniesz się obserwatorem mającym wpływ na realizowanie swojego życia a nie wykonawcą planów innych ludzi. Wiedza to uaktywnienie własnych możliwości, poprawa jakości własnego życia, otoczenia, poprawa stanu zdrowia i finansów.
Naszym celem jest skłonić czytelnika do obserwacji otaczającego go świata oraz zachęcić do dalszych poszukiwań.

20 października 2018

Moc świadomości


„Zamiast motywacji płynącej z egoizmu i żądzy możemy ze znacznie mniejszym wysiłkiem zrealizować to, czego chcemy w swoim życiu, poprzez wyobrażanie sobie tego, co chcemy, by się zdarzyło. 

Robimy to poprzez sprecyzowanie intencji, akceptację, podjęcie decyzji i poprzez akt świadomego wyboru” (Ważne, aby wyobrażać sobie dany stan emocjonalny wynikający z oczekiwanej sytuacji bez mieszania w nią konkretnych innych ludzi.)

Jesteśmy tak niepewni własnej wewnętrznej mocy, że umysł ma tendencję do przypisywania wszelkich zasług i zdarzeń czemuś innemu niż mocy świadomości. Inaczej mówiąc nie wierzymy w siebie. Wierzymy w szczęśliwy los, pecha, zbieg wydarzeń i okoliczności. 

A tymczasem to nasza wewnętrzna wiara, przekonania i konkretne cele są siłą napędową do spełnienia marzeń. Jak to działa? 

Jeśli twoje związki się rozpadają i myślisz „tak już mam, że moje związki nigdy się nie udają” – to jest to konkretne przekonanie, które ma swoją moc spełniania. I choćbyś nie wiem, jak się starał czy starała, to i tak wygra to, w co głęboko wierzysz. 

Do tego umysł ma skłonność do wypierania się naszej własnej mocy i projektowania jej na świat zewnętrzny. Dlatego właśnie ludzie uważają się za bezsilnych. Obarczają konsekwencjami wydarzeń z własnego życia innych. 

A tym czasem wystarczy przyjrzeć się własnemu życiu, prześledzić jak najwięcej szczegółów i obserwować wydarzenia. Patrząc w przeszłość łatwo dostrzec swoje przeszłe decyzje, które skutkują ciągiem zdarzeń. A jeśli już uda ci się jednocześnie połączyć decyzje z przekonaniami, to jesteś w „domu”, bo wiesz, co możesz zmienić. 

Warto robić notatki w formie pamiętnika, zapisywać marzenia i „odhaczać” te spełnione. Dlaczego? Ponieważ trochę potrwa zanim uwierzysz, że to naprawdę twoja własna moc zrealizowała to,  co już masz w swoim życiu. 

Ważne, by zwrócić już teraz uwagę na to, jak i co o sobie myślisz w określonym kontekście (związku, pracy, zdrowia itp) i zacząć to zmieniać.. Wystarczy podjąć decyzję „funkcjonuję w szczęśliwym związku miłosnym” lub „wykonuję pracę, która codziennie sprawia mi radość” i wyobrażać sobie swoje szczęście i satysfakcję, aż stanie się twoją wewnętrzną wiarą, przekonaniem i intencją. 

Czas zaakceptować fakt, że wszystko, co cię w życiu spotyka to wyłącznie zasługa twojej wielkiej wewnętrznej mocy. 

Na podstawie: „Technika uwalniania” David R.Hawkins

Przeczytaj też:
 "Moc gniewu"
"Moc słów i ich podświadomy wpływ na życie"

2 komentarze: