.

.
Istnieją pytania, na które stale poszukujemy odpowiedzi.
Czytając zawarte tu treści poznasz ukryte techniki manipulacji stosowane nie tylko przez reklamodawców, sprzedawców, przywódców politycznych i religijnych ale również przez otaczających cię ludzi. Odkryjesz również ograniczenia własnej percepcji oraz biologiczne predyspozycje do ulegania złudzeniom. Dostrzeżesz przyczyny typowych zachowań i bariery społeczne utrudniające wyjście z tego "matrixu".
Staniesz się obserwatorem mającym wpływ na realizowanie swojego życia a nie wykonawcą planów innych ludzi. Wiedza to uaktywnienie własnych możliwości, poprawa jakości własnego życia, otoczenia, poprawa stanu zdrowia i finansów.
Naszym celem jest skłonić czytelnika do obserwacji otaczającego go świata oraz zachęcić do dalszych poszukiwań.

10 grudnia 2021

W drodze do miłości - uwolnij negatywne energie.


Jeśli kiedyś zastanawiałeś się, dlaczego regularnie doświadczasz podobnych negatywnych emocji, jeśli zaczynasz dostrzegać w tym pewien wzorzec, zwłaszcza w relacjach z innymi ludźmi, to może już czas poszukać przyczyny i sposobu przerwania tego łańcucha.

Emocje typu gniew, zazdrość czy strach są jedynie energią, niezbyt przyjemną, dlatego spychaną w podświadomość. Gdy negatywne emocje się aktywują robimy wszystko, żeby je stłamsić.  Podejmujemy działania, które powodują pojawienie się przyjemniejszych uczuć, by choć przez moment poczuć się lepiej. Jest to niestety tylko iluzja. 

To lepsze jest bardzo nietrwałe, bo wcześniej czy później ta sama nieprzyjemna energia znowu daje o sobie znać, często ze zdwojoną siłą. 

Rozważmy na przykład rozpad związku na skutek nadmiernej kontroli partnera. Gdy twój związek rozpada się, dopatrujesz się przyczyny, szukasz wytłumaczenia. Nie szukasz w sobie, ale w partnerze cech, które twoim zdaniem wpłynęły na rozpad związku. Jeśli w związku pojawia się niczym nieuzasadniona zazdrość, może trzeba poszukać głębszej przyczyny jej występowania. Może to być wyparta kiedyś energia osoby kontrolującej lub właśnie osoby, która jest obiektem zazdrości, ale w doskonały sposób swoim zachowaniem tę emocję w  drugiej osobie wywołuje..

A może chodzić o zupełnie coś innego, bycie zazdrosnym może mieć zupełnie inne podłoże niż zazdrość sama w sobie. Może chodzić o wywołanie skutku w postaci bólu odrzucenia - innej zupełnie energii domagającej się uwolnienia. Jeden z partnerów w takim związku długo nie wytrzymuje i wcześniej czy później taka relacja się rozpada. 

Negatywne uczucia są tylko złą energią, która się przejawia. Energią bardzo silną i często bardzo głęboko zakorzenioną w nas. Energią, która wpływa na to, co dana osoba mówi lub robi do tego stopnia, że działania te mogą być nawet dla niej samej całkowicie niezrozumiałe. Niezrozumiałe, ponieważ w tym wszystkim może wcale nie chodzić o rozważaną w tym przykładzie zazdrość ale uzyskanie efektu końcowego – zupełnie niezwiązanego z samą zazdrością jak właśnie ból odrzucenia. 

Zwróć zatem uwagę na swoje zakończone relacje. Jeśli dostrzeżesz w nich pewną powtarzalność, wiedz, że to jest negatywna energia w Tobie i dopóki jej nie uwolnisz, sytuacja będzie się powtarzać. Negatywną energię upychamy w naszej strukturze energetycznej poprzez wyparcie trudnych emocjonalnie wydarzeń z życia. Dziedziczymy ją niestety również po naszych przodkach, gdy jedno z rodziców  lub dziadków lub często obydwa pokolenia bólu odrzucenia doświadczyły i nie uwolniły. Z tą energią rodzimy się, z nią dorastamy. W trakcie naszego życia pojawiają się doświadczenia, które mają być okazją do jej uwolnienia. Niestety zwykle jesteśmy na takim etapie samo świadomości, że nie zdajemy sobie z tego sprawy. A jeśli nawet, to nie wiemy, co z nią zrobić, nie umiemy właściwie przerobić tej lekcji. 

Jak uwolnić negatywne uczucia, żeby nie wywierały na nas wpływu? Doskonałą metodą jest technika uwalniania autorstwa doktora Davida Hawkinsa, psychiatry i nauczyciela duchowego. Jest to metoda dość prosta, choć wymaga pewnego zaangażowania mentalnego. Jest też niezwykle skuteczna a efekty jej stosowania trwałe. Całe życie może się diametralnie zmienić. 

Gdy pojawia się negatywne uczucie, przede wszystkim uświadom sobie, że to jest tylko energia. Uwalnianie i poddawanie uczucia polega na tym, że pozwalasz sobie po prostu je odczuwać. Bez potępiania, osądzania, czy opierania się mu. Zwyczajnie widzisz, że jest, obserwujesz je i pozwalasz mu być, nie próbując go zmieniać. Kiedy to robisz z gotowością odpuszczenia go, uwolniona energia wyczerpuje się w swoim czasie. 

Negatywne uczucia nie są twoim prawdziwym ja. To tylko programy, które pojawiają się i znikają, podczas gdy prawdziwe ja zawsze pozostaje niezmienne. Należy wiec przestać utożsamiać się ze swoimi przemijającymi uczuciami. 

W trakcie uwalniania ignoruj wszelkie myśli, skup się na uczuciu samym w sobie nie na myślach, które są zaledwie racjonalizacjami umysłu, który stara się wyjaśnić obecność uczuć. Wytrwaj w tym, aż cała negatywna energia się uwolni, tak długo aż poczujesz spokój. Pomyśl o wolności, jaką osiągniesz, gdy to nastąpi. W końcu przychodzi ten moment, że zaczynasz czuć się lepiej, ponieważ w tym miejscu robi się pustka i pojawia się miejsce na energię, która jest naturalnym ludzkim stanem – pojawia się energia miłości. Szybko dostrzeżesz, że to jest twoje prawdziwe ja, prawdziwa twoja jaźń. Że do tej pory była zakłócana przez projekcje własnego ego produkującego ciągle i ciągle jakieś negatywne myśli i emocje. Tylko w miłości jest spokój i spełnienie. Tylko w tym stanie jesteś gotów ofiarować miłość drugiej osobie oraz ją przyjmować. 

Niczego wówczas nie oczekujesz, nie obwiniasz, nie kontrolujesz, akceptujesz, że w życiu są górki i dołki a w ludzkiej naturze jest pełno sprzeczności i paradoksów. Jedni lubią, gdy w sypialni jest zimno inni gdy ciepło, jedni chcą na obiad ziemniaki inni ryż. Twoją intencją jest wtedy, aby druga osoba czuła się dobrze, ponieważ sam  stajesz  się wtedy szczęśliwszy i oboje dopasowujecie się do spokojnego sposobu bycia. 

Gdy uwalniasz te pokłady negatywnej energii i robisz miejsce na  miłość coraz łatwiej jest ci świadomie podejmować decyzje, aby nie skupiać się na negatywności w relacjach i wokół siebie. Uznać, że ludzie mają różny czas tolerancji dla napięć i różnic, i że wraz z wiekiem ten czas tolerancji może się skracać lub wydłużać. 

Będąc świadomym łatwiej znajdujesz rozwiązania satysfakcjonujące obie strony na zasadzie „wygrany-wygrany”. Jeżeli kończysz swój związek wypierając kolejny raz negatywne uczucia, możesz być pewien, pojawienia się podobnych wzorców w nowym związku i nigdy nie będziesz spełniony i szczęśliwy. Podobne wzorce mogą pojawić może nawet ze zdwojoną siłą upominając się o ich przepracowanie. Tkwiąc w tym kołowrotku nie ma szans na długotrwałe szczęście i spełnienie. Dlatego dla techniki uwalniania warto poświęcić czas. 

Inspiracją do napisania tego artykułu była książka Davida Hawkinsa „Technika uwalniania” – podręcznik rozwijania świadomości.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz