.

.
Istnieją pytania, na które stale poszukujemy odpowiedzi.
Czytając zawarte tu treści poznasz ukryte techniki manipulacji stosowane nie tylko przez reklamodawców, sprzedawców, przywódców politycznych i religijnych ale również przez otaczających cię ludzi. Odkryjesz również ograniczenia własnej percepcji oraz biologiczne predyspozycje do ulegania złudzeniom. Dostrzeżesz przyczyny typowych zachowań i bariery społeczne utrudniające wyjście z tego "matrixu".
Staniesz się obserwatorem mającym wpływ na realizowanie swojego życia a nie wykonawcą planów innych ludzi. Wiedza to uaktywnienie własnych możliwości, poprawa jakości własnego życia, otoczenia, poprawa stanu zdrowia i finansów.
Naszym celem jest skłonić czytelnika do obserwacji otaczającego go świata oraz zachęcić do dalszych poszukiwań.

O mnie

Jestem Gabriela.
Całe życie obserwuję zjawiska, o których nie uczyli mnie w szkole. Badam właściwości ludzkiego ciała, psychiki i umysłu, źródła zachowań i poglądów. Ciekawość wymusiła na mnie na przestrzeni wielu lat zgłębienie niezwykłych dziedzin naszego niewidocznego świata.  Parapsychologia stała się pasją, metodą obserwacji świata i ludzi. 

Stąpając jednocześnie twardo po ziemi, pracując i prowadząc bardzo „przyziemny” biznes, szukam stale połączenia ludzkich predyspozycji psychicznych i mentalnych z tym co niezwykłe i niewidoczne. 

Każdy człowiek ma nieograniczone możliwości. Choć posiadamy różne cechy dominujące, talenty  i predyspozycje,  to podstawowa konstrukcja ciała i umysłu jest taka sama. Zachodzą w nas te same reakcje biochemiczne a  psychika ukształtowana przez uwarunkowania społeczne operuje na bazie takich samych schematów.  

To żadne odkrycie. Jednak świadomość tego faktu pozwoliła bardziej krytycznie spojrzeć na otaczający mnie świat i zrozumieć, dlaczego w szkołach nie ma zajęć z inteligencji emocjonalnej pozwalającej kontrolować emocje, nie uczy się medytacji ani świadomości żywieniowej.  Tak wychowywanym społeczeństwem łatwiej się rządzi. Im ludzie mniej myślą, tym łatwiej dają się kontrolować. 

Po co? Dla gigantycznych pieniędzy, które zarabiają  koncerny, przywódcy polityczni i religijni stosując różne techniki manipulacji, dość dobrze dziś poznane przez badaczy zachowań ludzkich.  

Piszę tego bloga z potrzeby  pokazania jak największej grupie ludzi, jakie są nasze „ułomności” psychiczne, biologiczne i społeczne warunkujące podatność na manipulacje.  Jeśli tu zajrzałaś / zajrzałeś, to znaczy, że widzisz już więcej i myślisz inaczej niż większość społeczeństwa. Mam nadzieję, że znajdziesz tu nowe informacje, które wzbudzą twoją ciekawość i zmuszą do dalszych poszukiwań w dążeniu do poszerzania percepcji.  

Treści artykułów opieram na różnych materiałach źródłowych.  Autorem niektórych tekstów oraz inspiracją jest mój przyjaciel,  psycholog,  specjalista od NLP i sprzedaży.

umyslniekontrolowany@gmail.com


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz